Vážení a milí členovia,

som veľmi rád, že Vám v mene výboru KTP môžem predstaviť novú webovú stránku klubu. Jej príprava trvala niekoľko týždňov a verím, že sa Vám bude páčiť.

Rád by som Vám predstavil novinky, ktoré spustením tejto stránky v klube zavádzame. Na lepšiu orientáciu v stránke Vám posielam aj manuál stránky, kde sú podrobne vysvetlené jednotlivé nové časti.
Celkovo má byť stránka viac prezentovať plemená v klube, byť priateľská a jednoduchá aj pre nových ľudí a začínajúcich kynológov. No zároveň poskytovať úplný a efektívny chovateľský servis všetkým členom.

1. Členská sekcia – najväčšia novinka stránky je sekcia dostupná iba pre členov. V najbližších hodinách Vám bude pridelené a poslané prihlasovacie meno a heslo. Potom už môžete naplno využívať všetko, čo stránka ponúka.
Táto sekcia bola nevyhnutná, aby sme chránili citlivý obsah (napríklad zápisnice a finančné správy) podľa GDPR a zároveň, aby bol celý obsah vždy dostupný a dohľadateľný pre všetkých, aj nových členov.

2. Tlačivá a žiadosti sme presunuli online – tento krok prináša najväčšie zmeny. No verím, že si naň ľahko zvyknete a nebude pre Vás vôbec náročný. Dôvodom bolo zrýchlenie celého procesu a oveľa lepšia evidencia jednotlivých žiadostí. Zároveň sa nemôže stať, že by žiadosti neboli vyplnené. Ich spracovanie je jednoducho časovo efektívne.
Online sa od dnešného dňa:
– nahlasuje narodený vrh
– žiada o klubového šampióna
– žiada o vystavenie pripúšťacieho povolenia

Novinkou aj žiadosť o uchovnenie jedinca. Po zrušení popisných prehliadok v klube chýbal akýkoľvek systém na evidenciu uchovnených jedincov. Pečiatky a potvrdenia do rodokmeňov vydávané na výstavách neboli nikde evidované. Od dnešného dňa musí každý majiteľ vyplniť žiadosť o uchovnenie jedinca predtým, ako dostane pečiatku do rodokmeňa od poradcu chovu. Tento formulár je veľmi jednoduchý a je možné ho vyplniť aj cez mobil priamo na výstave. Všetko však bude zaevidované v klube.

3. Na novej stránke nájdete jednoduchý prehľad klubových výstav a aj archív výstav s galériami. Galérie z výstav budú (niektoré už sú, niektoré len presúvame) priamo na klubovej stránke. Nie na facebooku, rajčeti a iných portáloch, na ktoré nemajú prístup všetky osoby a ich zotrvanie je veľmi nestále. Verím, že takto budú mať všetci členovia prístup k informáciám a fotografiám.

4. Karta chovného jedinca – nový benefit pre členov KTP je karta chovného jedinca. Samostatná webová stránka každého psa a sučky, ktorí boli v klube uchovnení. Na stránke má pes zverejnené fotografie, galériu, kompletný rodokmeň, zdravotné vyšetrenia a kontaktné údaje majiteľa.

5. Galérie plemien – v galériách sme využili fotografie členov. pokiaľ chcete zverejniť aj Vaše fotky, pošlite nám ich.

6. Nový facebookový účet klubu – síce neradi, ale museli sme! Nový výbor nemal prístup k administrácii starej facebookovej stránky, čo spôsobovalo nepríjemnosti pri spracovávaní stránky aj iných dôležitých úkonoch. Museli sme teda založiť nový facebook pre KTP. Verím, že začnete nový účet sledovať. Dozviete sa tam všetko potrebné a nové v klube.

7. Podpora klubu – osobne som nesmierne rád, že sa nám podarilo zaregistrovať sa na stránke darujme.sk a môžeme tak plne využívať možnosť zbierať finančné prostriedky pre klub od kohokoľvek. Budem veľmi rád, ak nás podporíte aj Vy. Všetky vyzbierané peniaze idú transparentne na účet klubu a budú použité iba pre klub, výstavy a členov.

Rád by som Vás tiež poprosil o pomoc pri kompletizovaní stránky. Ako si určite všimnete, v archíve sa nám nezachovalo veľa dokumentov (zápisnice, finančné správy) a fotografií z klubových výstav! Pokiaľ tieto dokumenty nájdete vo svojom archíve, prosím, pošlite nám ich a my ich doplníme. Rovnako nám chýbajú archívne fotografie z klubu, z jeho začiatkov a plemien na Slovensku. Budem rád, ak nám pomôžete doplniť ich.
Pokiaľ budete mať záujem o doplnenie karty chovného jedinca, alebo iného obsahu na klubovú stránku, dajte nám o tom vedieť.

Rád by som Vás ešte poprosil o trpezlivosť. Nie všetky galérie či výsledky sú na stránke funkčné. Pracujeme na tom, aby boli dostupné, čo najskôr.

S pozdravom, Radek Blažo
predseda KTP