Klub tibetských plemien je oddaný propagácií a zachovaniu štyroch tibetských plemien na Slovensku. Pod našim klubom sú združení chovatelia, majitelia a milovníci plemena Lhasa apso, Tibetský teriér, Tibetský španiel a Shih-tzu.

KTP je občianske združenie. Sme členom Únie kynologických klubov a prostredníctvom nej aj Slovenskej kynologickej jednoty a Medzinárodnej kynologickej organizácie (FCI). KTP si ctí a správa sa v súlade s predpismi Slovenskej kynologickej únie.

KTP združuje aj chovateľov tibetských plemien na Slovensku. Klub má stanovený voľný chov. Každý chovateľ si sám rozhoduje akým smerom sa bude jeho chovateľské úsilie uberať. Hlavným cieľom klubu je chovateľská samostatnosť a zodpovednosť chovateľov. Chovateľ je jediný, kto je zodpovedný za svoje úspechy, aj neúspechy.

Klubové dokumenty